Düşündüğünüzden Daha Fazlası: Kahvenin Bilinmeyen 6 Faydası

Kahvenin faydaları saymakla bitmez ama kahvenin yenilip/içilmesi dışında bambaşka faydaları da olduğunu biliyor muydunuz? Kahvenin bilinmeyen yedi faydasını sizler için derledik.


1- Temizlenmesi en zor bölümlerden biri mutfaktır. Her yiyeceğin kendine ait zorlu lekesi vardır. Kimi el bezlerini kirletir kimi tezgahın derinliklerine işler. Tezgahınızda oluşan zorlu lekeleri çıkarmak için kahve kullanabilirsiniz. Lekeli bölgeye kahveyi dökün ve bulaşık süngeri ile ovalayın. Ardından lekelere veda edebilirsiniz.


2- Lavaboların tıkanması büyük bir problemdir. Lavaboya atılan katı ve yağlı maddeler lavaboların en büyük düşmanıdır. Eğer lavabonuzda tıkanıklık yaşarsanız bunu bir bardak kahve ile çözebilirsiniz.


3- Mobilyalar evimizin en önemli parçalarından biridir. Hele bir de eviniz için doğru mobilyayı bulmak için uzun süre uğraştıysanız onlara hiçbir şey olmasın istersiniz. Farkında olmadan mobilya üzerinde oluşan çizikleri kahve ile temizleyebilirsiniz.


4- Özellikle soğan ve sarımsak doğradıktan sonra elinize sinen kötü kokudan kurtulmak için elinizi kahve ile ovup daha sonra yıkarsanız kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.


5- Göz altı torbaları yorgunluğun, uykusuzluğun en büyük belirtilerindendir. Dışarıdan bakıldığında da mutsuz ve yorgun görünmenizi sağlayan göz altı torbalarından kurtulmak için ılık su ile krem formuna getirdiğiniz kahveyi gözaltlarınıza sürüp 15 dakika bekletebilirsiniz. Bu işlemi her gece veya iki günde bir yaparsanız verimli bir sonuç alabilirsiniz.


6- Kuru ve mat görünen saçlara sahipseniz, haftada bir kere şampuanınıza ekleyeceğiniz kahve ile saçlarınıza masaj yaparak yıkarsanız saçlarınız daha parlak ve hacimli bir görünüme sahip olur.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör